U mbajt seanca e shtatë e Kuvendit Komunal

Është mbajtur sot seancën e shtatë me radhë e Kuvendit Komunal të Vitisë, me që rast u debatua për pasqyrat financi ...

Dëmet nga përmbytjet në Gjilan janë të mëdha

Gjilan - Halit Rexhepi drejtor për mbrojtje dhe shpëtim duke folur për dëmet nga vërshimet që kapluan të enjten Gji ...

Humb jetën një vajzë 8 vjeçare nga Pozherani i Vitisë

Viti– Një vajzë e mitur e moshës 8 vjeçare është aksidentuar për vdekje të mërkurën rreth orës 16 e 10 minuta në fs ...

Haliti priti sot në takim ambasadorin e Shqipërisë

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në një takim Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kos ...

Haradinaj uron besimtarët myslimanë

Në kumunikatën e leshuar nga zyra e kryetarit të AAK-së mes tjerash thuhet ''Me rastin e Fitër Bajramit, ua përcjel ...

Tërnava: Kosova – vend i harmonisë, bashkëpunimit, tolerancës e paqes

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava i ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e festës së Fitër Bajramit. Mesazhi i Myfti ...

Next Prev
Boksieret e reja kosovare marrin pjesë në Evropian

Nesër ekipi i Kosovës në boks në konkurrencën e femrave do të udhëtojë për pjesëmarrje në Kampionatin Evropian që mbahet në Assisi të Italis ...Read More »

Rita Ora: E dua Leonardo Di Caprion

Këngëtarja e njohur me prejardhje shqiptare, Rita Ora, edhe pas ndarjes nuk e fsheh dashurinë që ka për tashmë ish të dashurin e saj Dj Call ...Read More »

scroll to top
'); var MainContentW = 1024; var LeftBannerW = 130; var RightBannerW = 130; var LeftAdjust = 5; var RightAdjust = 5; var TopAdjust = 80; ShowAdDiv(); window.onresize=ShowAdDiv; }